Odborná prax pre študentov BM

Dokumenty: https://www.fbi.uniza.sk/stranka/odborna-prax

1. Aký dátum musí byť uvedený na dokumentoch?
    • Vyhlásenie aj zmluva musí byť podpísaná najneskôr v deň nástupu na prax. Potvrdenie musí byť podpísané najskôr v posledný deň praxe.
  2. Komu môžem priniesť zmluvy na podpísanie pani dekankou?
    • Úplne vyplnené znenie zmluvy je potrebné priniesť Ing. Viktorovi Šoltésovi, PhD. do kancelárie MA302 (vždy v pondelok od 9:00 do 10:00). V prípade jeho neprítomnosti môžu študenti zmluvy odovzdať aj na sekretariáte katedry p. Šmídovej (MA305), v krajnom prípade ktorémukoľvek zamestnancovi či doktorandovi KBM.
  3. Prax bude zabezpečená fakultou alebo si ju mám zabezpečiť sám/sama?
    • Odbornú prax si študent zabezpečuje sám. Cieľom je trénovať tzv. soft skills. Študent by mal byť schopný aktívne oslovovať subjekty zaoberajúce sa bezpečnosťou a už počas štúdia kontaktovať potenciálnych zamestnávateľov.
  4. Kde môžem absolvovať odbornú prax?
    • Odbornú prax môže študent absolvovať v akomkoľvek subjekte, ktorý sa zaoberá problematikou bezpečnostného manažmentu. Odborná prax musí zameraná na rozvoj vedomostí, zručností a kompetencií získaných počas štúdia v študijnom programe bezpečnostný manažment. Prax je možné absolvovať napr. na obecných/mestských políciách, v Policajnom zbore SR, na obecných úradoch, v súkromných bezpečnostných službách, detektívnych službách, technickej službe, informačnej kancelárii pre obete trestných činov, u koordinátorov prevencie kriminality na okresných úradoch,...
  5. Do kedy musí odovzdať všetky dokumenty?
    • Všetky požadované dokumenty musí študent odovzdať Ing. Viktorovi Šoltésovi, PhD. najneskôr do konca skúškového obdobia za letný semester.

Vážení študenti,

ako už iste viete, letnom semestri vás čaká absolvovanie odbornej praxe. Odbornú prax je potrebné absolvovať kedykoľvek v priebehu akademického roka v rozsahu 40 hodín. V časti súbory nájdete dokumenty, ktoré s odbornou praxou súvisia (je potrebné si ich vypísať):

• Vyhlásenie študenta k študentskej praxi (ďalej "vyhlásenie"),
  • Zmluva o zabezpečení odbornej praxe (ďalej "zmluva"),
  • Potvrdenie o absolvovaní praxe (ďalej "potvrdenie"),
  • Správa z absolvovania odbornej praxe (ďalej "správa").

Vašou povinnosťou pred nástupom na odbornú prax je oboznámiť sa so všetkými uvedenými dokumentmi a s informačným listom predmetu. Pred nástupom na odbornú prax ste povinný podpísať vyhlásenie a uzavrieť s poskytovateľom odbornej praxe zmluvu. Dátum uvedený na vyhlásení a na zmluve musí byť pred nástupom na odbornú prax. Zmluvu je potrebné vyhotoviť v 3 výtlačkoch (jeden výtlačok musí ostať na fakulte, druhý by mal ísť poskytovateľovi odbornej praxe a tretí ostáva vám). Po absolvovaní odbornej praxe poskytovateľ odbornej praxe vyplní, opečiatkuje a podpíše potvrdenie, v ktorom uvedie aj hodnotenie študenta. Po absolvovaní odbornej praxe študent vypracuje správu, v ktorej v rozsahu jednej A4 zhodnotí priebeh odbornej praxe a nadobudnuté vedomosti, kompetencie a zručnosti počas odbornej praxe (Vzor správy nájdete v časti súbory).

Zmluvy na podpis prineste priamo mne do kancelárie MA302 vždy v pondelok medzi 9:00 a 10:00. Mimo uvedeného času nie je isté, že ma zastihnete. Zmluvy môžete v nevyhnutnom prípade nechať aj na sekretariáte katedry p. Šmídovej.

Dokumenty o absolvovaní odbornej praxe je možné priniesť najneskôr do konca skúškového obdobia letného semestra. V prípade nedoručenia všetkých dokumentov do uvedeného termínu bude študent hodnotený z predmetu FX a predmet bude musieť opakovať.

Zároveň si vás týmto v zmysle zmluvy dovoľujem:

• poučiť o povinnosti zachovávať mlčanlivosť o skutočnostiach, o ktorých ste sa dozvedeli v súvislosti s výkonom odbornej praxe, a to aj po jej ukončení a o povinnosti dodržiavať predpisy o ochrane osobných údajov,
  • oboznámiť s povinnosťou nezamlčať žiadnu dôležitú skutočnosť týkajúcu sa svojho zdravotného stavu, pokiaľ by mohla mať vplyv na absolvovanie odbornej praxe a bezodkladne informovať školiteľa o tom, že táto skutočnosť nastala v priebehu odbornej praxe.

Nezabudnite, že odborná prax musí smerovať k študijnému programu bezpečnostný manažment!

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kedykoľvek kontaktovať mňa alebo svojich tútorov.